بازار مسکن

نرم افزار تحلیل اقتصادی آنلاین ویژه بازار مسکن

نرم افزار تحلیل اقتصادی از جمله نرم افزارهای پرکاربرد این روزهای آشفته وضعیت اقتصاد هستند. نرم افزارهای اقتصادی تنوعی به اندازه بازارهای اقتصادی دارند. در این بین نرم افزارهای بازار سرمایه سردمدار نرم افزارهای اقتصادی هستند. در دیگر بازارهای مالی ایران مانند بازار مسکن نرم افزارهای پیش بینی قیمت مسکن و مصالح ساختمانی بسیار محدود هستند و بیشتر آن‌ها به زبان انگلیسی و به صورت آفلاین هستند. در این بین با استفاده از دانش تخصصی کارشناسان حوزه اقتصاد، مسکن و کامپیوتر اقدام به ساخت نرم افزار اقتصادی آنلاین با نام اکو ساختمان، کرده است. در ادامه مقاله در رابطه با معرفی انواع نرم افزارهای اقتصادی آنلاین حوزه مسکن با ما همراه بمانید.

نرم افزارهای تحلیل اقتصادی آنلاین کدام‌اند؟

همانطور که گفته شد نرم افزارهای اقتصادی زیادی مناسب تحلیل بازارهای مالی ایجاد شده‌اند و به صورت آنلاین و آفلاین به مشتریان خود ارائه خدمات می‌کنند. در مقاله‌ای به بررسی نرم افزارهای آفلاین تحلیل اقتصادی پرداخته شده است که در صورت تمایل می‌توانید از آن بهره ببرید. در ادامه به معرفی چند نرم افزار و اپلیکیشن تحلیل اقتصادی آنلاین پرداخته شده است.

مطالب مرتبط: اجرای طرح مالیات بر مسکن چه تاثیری بر بازار مسکن دارد؟

نرم افزار تحلیل اقتصادی مسکن آنلاین

متأسفانه نرم افزارهای تحلیل اقتصادی آنلاین تا این زمان گسترش زیادی پیدا نکرده‌اند. به‌طورکلی خدمات تحلیل اقتصادی توسط متخصصان در پس زمینه وب سایت‌ها به ارائه خدماتی مانند امکان سنجی، پیش امکان سنجی، تحلیل بازار، تخمین سودآوری سرمایه گذاری و … می‌پردازد. نرم افزارهای تحلیل اقتصادی آنلاین بازار سرمایه (بورس) با توجه به استقبال سرمایه گذاران از این بازار بیشتر دیده می‌شود. از سوی دیگر نرم افزارهایی مانند اکو ساختمان نیز قدم اول را در ساخت نرم افزارهای تحلیل اقتصادی بازار مسکن برداشته است.

اکو ساختمان

در حال حاضر تنها نرم افزار آنلاین تحلیلگیر بازار مسکن در ایران اکو ساختمان است. اکو ساختمان با دسترسی به اطلاعات پروژه‌های ساختمانی می‌تواند بنا به درخواست مخاطبان به تحلیل بازار و نقطه ورود و خروج از بازار، امکان سنجی پروژه‌های عمرانی، پیش بینی آینده بازار مسکن و مصالح ساختمانی و … بپردازد. در ادامه نکاتی بیشتری در رابطه با نرم افزار تحلیل اقتصادی آنلاین اکو ساختمان ارائه شده است

اکو ساختمان چه خدماتی ارائه می‌دهد؟

نرم افزار اکو ساختمان یک نرم افزار تحلیلگر اقتصادی مسکن و پیش بینی کننده شرایط و آینده مسکن از طریق نمودارهای رشد قیمت مسکن، پیش بینی قیمت مصالح ساختمانی و قیمت آن‌ها با توجه به نمودارهای قیمت مصالح است. لازم به یادآوری است که خدمات نام برده به صورت آنلاین پس از وارد کردن اطلاعات مورد نیاز توسط کاربر، در مدت زمان کوتاهی انجام می‌شود و نتایج به صورت فایل پی‌دی‌اف و اکسل در اختیار مخاطب قرار می‌گیرد.

اطمینان از سودآوری پروژه، سناریوی بهینه مشارکت، آگاهی از آینده بازار مسکن، ارائه بهترین سناریو اجرای پروژه، بهترین زمان خرید یا فروش مسکن، اطلاع از روند آینده قیمت مصالح و تجهیزات و امکان سنجی و پیش امکان سنجی پروژه‌های عمرانی از خدماتی است که اکو ساختمان آن را به کاربران خود ارائه می‌دهد.

اکو ساختمان چگونه کار می‌کند؟

با ورود به صفحه اصلی یا خانه، در کادر آبی رنگ بین امکان سنجی و قیمت مسکن یکی را انتخاب کرده و قسمت‌های مورد نیاز را پر کنید. اگر بخش امکان سنجی را انتخاب کنید، یک باکس با سه گزینه برای شما وجود دارد و با انتخاب گزینه قیمت مسکن نیز نمایش داده می‌شود که باید اطلاعات مورد نیاز در آن را پر کنید و سپس روی دکمه شروع کلیک کنید.

امکان سنجی؛ اطلاعات اولیه

با انتخاب گزینه امکان سنجی و پر کردن بخش‌های مورد نظر، وارد مرحله اطلاعات اولیه می‌شوید. در این بخش اطلاعاتی مانند عنوان پروژه، کیفیت ساخت، نوع کاربری، شهر و منطقه را انتخاب کنید، سپس روی دکمه مرحله بعد کلیک کنید.

امکان سنجی؛ مشخصات ملک

در مرحله بعدی نیاز است اطلاعاتی مانند مساحت ملک، درصد اشغال، طول و عرض ملک، وضعیت پروانه ساخت و مجوز ۲ متری پیشروی، تعداد طبقات مسکونی، تعداد طبقات زیرزمین، تعداد هر واحد در طبقه، نوع سازه و داشتن یا نداشتن همکف را مشخص کنید و مانند مرحله قبل روی دکمه بعدی کلیک کنید.

امکان سنجی؛ مشخصات طبقات

در بخش مشخصات طبقات نیز باید نام طبقه، کاربری، مساحت آن و تعداد هر واحد در طبقه را تعیین کنید. البته تنظیمات از پیش تعیین شده‌ای برای این موارد انتخاب شده‌اند که لازم است آن‌ها را تغییر دهید و یا به همان صورت که وجود دارد، در ادامه دهید و روی دکمه بعدی کلیک کنید.

امکان سنجی؛ استراتژی درآمدزایی

یکی از حالت‌های فروش قطعی، پیش فروش، فرورش و پیش فروش را در این مرحله به منظور نوع استراترژی فروش و در بخش دوره فروش قطعی پس از پایان ساخت نیز باید تعداد ماه در نظر گرفته شود و در آخر نیز قیمت فروش هر مترمربع را تعیین کنید و مانند مراحل قبل، روی دکمه بعدی کلیک کنید.

امکان سنجی؛ بازبینی و محاسبه

در انتها نیز در بخش بازبینی تمامی اطلاعات وارد شده را تا پیش از این، بررسی کرده تا از درست بودن آن‌ها اطمینان پیدا کنید.

قیمت مسکن

در بخش قیمت مسکن ابتدا باید عنوان پروژه را انتخاب کرده و سپس شهر، منطقه، سن بنا و مساحت را نیز تعیین کنید. در این بخش امکان مقایسه قیمت مسکن در دو شهر دیگر نیز که می‌توان آن‌ها را با شهری که در بخش اول انتخاب شده است، مقایسه کرد و در انتها روی دکمه محاسبه کلیک کرده و نتیجه را محاسبه کنید.

مطالب مرتبط: قیمت امروز مسکن و حواشی بازار مسکن در نیمه نخست سال ۹۹

سخن آخر

اکو ساختمان بستری برای امکان سنجی و انجام پیش امکان سنجی و پیش بینی قیمت مسکن و مصالح ساختمانی به صورت آنلاین فراهم آورده است که به نوبه خود می‌توان آن را اولین در حوزه مسکن و ساخت و ساز عنوان کرد. برای استفاده از نرم افزار به صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

دکمه بازگشت به بالا